NÁVOD K UŽÍVÁNÍ A OŠETŘOVÁNÍ OBUVI

Pokud si nejste jisti, jak správně pečovat o svou obuv či jakým způsobem je vyrobena, tak právě zde máme pro Vás několik rad.

Pro každou příležitost je vhodný jiný druh obuvi. Berte tedy prosím při výběru v úvahu, k jakému účelu chcete obuv používat:

Další hledisko výrazně ovlivňující funkci a údržbu obuvi je jeho výrobní způsob, tzn. způsob, jakým je spojen spodek obuvi se svrškem:

Každý pár obuvi je vyroben z jiného materiálu, tedy je potřeba jeho údržbě a ošetřování věnovat potřebou péči.

 VÝZNAMY SYMBOLŮ:

Významy symbolů

 Životnost Vaší obuvi také závisí na jejím správném udržování a ošetřování:

Při výběru obuvi dbejte na to, aby zvolený druh, velikost a šíře obuvi přesně odpovídal Vašim potřebám (nezapomeňte, že délka vnitřního prostoru obuvi – velikost, by měla být delší než délka chodidla). Nevhodně zvolený druh obuvi, velikost, šíře nebo tvar obuvi nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.

Obuv před prvním použitím naimpregnujte a ošetřete vhodnými ošetřujícími prostředky a dále provádějte dle potřeby.

Při obouvání obuvi, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci. Po vyzutí obuv napněte na napínáky odpovídající velikosti.

Střídejte často obuv, zejména v deštivém počasí. Není doporučeno požívat každodenně stejnou obuv.

Obuv nechejte po každém použití důkladně vyschnout, i po krátkém použití dochází k jejímu zvlhnutí uvnitř vlivem potu. Tím zabráníte nadměrnému opotřebení zvláště stélek a podšívek.

Promáčenou usňovou obuv vycpěte novinami a postupně sušte mimo dosah zdroje zvýšené teploty. Při zvýšeném pocení nebo při provlhnutí může usňová obuv částečně pouštět barvu.

Usňová obuv i obuv z broušených usní není neomezeně odolná prosti vlhkosti, vhodnou impregnací pouze zvyšujeme její odolnost proti vodě.

Šité spoje svršku a podešve obuvi nelze zhotovit vodotěsné, těmito místy může do obuvi proniknout vlhkost. Absolutní vodonepropustnost lze požadovat pouze u obuvi celoplastové nebo celopryžové.

Včasnou základní údržbou opotřebených patníků a podešví (popř. podrážek), vkládacích nebo vlepovacích stélek, nebo šněrovadel zabráníte poškození dalších součástí Vaší obuvi. Toto případné poškození nemůže být důvodem k reklamaci.

U obuvi je nutné ošetřovat všechny její části (podpatky potahované usní, usňové podšívky a stélky).

Nezapomeňte, že záruční doba a životnost obuvi jsou dva různé pojmy. Životnost obuvi je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být vždy stejná jako záruční doba. Znamená to tedy, že při intenzivním užívání může být životnost obuvi nižší něž záruční doba.

 

NÁVOD K UŽÍVÁNÍ A OŠETŘOVÁNÍ KABELEK

Při výběru kabelek je důležité rozlišit výrobky dle účelu jejich použití (večerní, každodenní, pracovní, nákupní, sportovní, školní apod.).

Novou kabelku, aktovku, batoh či tašku užívejte tak, aby nedocházelo k jejímu znečištění nebo rychlému opotřebení (neodkládejte ve vlhkém nebo horkém prostředí, na hrubý nebo špinavý povrch).

Kabelky a tašky jsou vyrobeny z různých materiálů a každý z nich má své specifické vlastnosti a způsob údržby.

Hmotnost obsahu kabelek musí být úměrná pevnosti materiálu.

Nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost barevného odstínu a přírodní výrazné znaky (jizvy, vrásky) nejsou vadou, ale naopak zdůrazňují znak přírodní usně, lýkového a proutěného materiálu a jsou vyhledávaným módním prvkem.

Při nadměrném pocení rukou je lepší vybírat materiály, které na to nejsou choulostivé.

Poškození výrobku nerespektováním uvedených zásad nemůže být předmětem reklamace a nesmí být zaměňováno za vadu výrobku nebo materiálu.

 

Každá kabelka je vyrobena z jiného materiálu, tedy je potřeba její údržbě a ošetřování věnovat potřebou péči:

Kožené kabelky

Lakované kabelky

Kabelky z umělých materiálů

Textilní kabelky

Proutěné a lýkové kabelky

 

+420 576 013 834

Po - Pá 8:00 - 16:00

« Zpět do obchodu

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0
0 ks
Oblíbené
X

nebo přihlásit pomocí
  • Hlavní výhody registrace:
  • - objednávka na pár kliknutí, díky uloženým údajům
  • - online přehled o stavu Vaší objednávky
  • - detaily všech předchozích objednávek

nebo rychlá registrace pomocí

Zapomenuté heslo

Pošleme Vám do e-mailu odkaz na změnu hesla.